“Zabawmy się u Adamsów”, jako książka thriller na święta

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas, który uwielbia wielu ludzi, spędzając go z bliskimi osobami. Święta te idą w parze z obdarowywaniem rodziny i przyjaciół upominkami, co nieraz jest trudne. Głowimy się, jakie prezenty na święta wybrać, aby ucieszyć drugą osobę. Jeżeli w Twoim gronie znajduje się ktoś, kto pasjonuje się czytaniem książek, to warto podarować mu jakąś pozycję literatury. Jedną z propozycji książkowych na święta jest powieść “Zabawmy się u Adamsów” autorstwa Mendal W. Johnson. Jest to powieść z pogranicza kryminału, sensacji i thrillera.

“Zabawmy się u Adamsów” – opis książki

Zabawmy się u Adamsów to dość nietypowy thriller, gdyż autorami okrucieństwa są dzieci a ofiarą osoba dorosła. Historia zaczyna się w momencie, gdy Barbara, dwudziestoletnia studentka zostaje zatrudniona jako opiekunka dwójki dzieci – trzynastoletniego Bobby’ego oraz dziesięcioletniej Cindy. Rodzice rodzeństwa wyjechali na tygodniowe wakacje i opiekunka wprowadza się do jednego z pokojów w domu Adamsów, by sprawować nad dziećmi całodobową pieczę.

Bobby i Cindy to inteligentne, urocze, miłe i dobrze wychowane dzieci. Nie sprawiają problemów rodzicom, a czas wolny spędzają ze swoimi przyjaciółmi. Należy do nich Dianne, John i Paul. W piątkę poszukują nowych zabaw i rozrywek. Gdy są znudzeni dotychczasowymi formami organizacji czasu, nadarza się okazja na przeżycie czegoś ekscytującego. Pod nieobecność państwa Adamsów, dzieci postanawiają uwięzić opiekunkę – Barbarę, przywiązując ją do łóżka w nocy. Dzieci nie widzą w tym nic złego, bowiem niejednokrotnie same bawiły się w ten sposób, naśladując jeńców wojennych.

Dzieci na początku uwięzienie Barbary traktują jako zabawę, lecz z czasem zaczyna im się to wymykać spod kontroli. Nie mogąc opanować własnej ciekawości oraz działając od presją grupy, zaczynają stosować coraz bardziej okrutne zachowania względem opiekunki. Mimo że mamy do czynienia z dziećmi, jako sprawcami zła, to cechuje je przebiegłość i chłodna kalkulacja. Bohaterowie starają się też tłumaczyć sobie swoje zachowania, gdy pojawiają się wyrzuty sumienia. Mówią sobie, że to tylko zabawa, a nikomu nie dzieje się krzywda.