“Radio Armageddon”, jako poruszająca książka na prezent na święta

Wigilia nadchodzi wielkimi krokami, a z nią czas, aby wybrać prezenty na święta dla ważnych dla nas osób. Zastanawiając się nad upominkami, szukamy czegoś, co będzie odpowiednie dla danej osoby, sprawi jej przyjemność i z czego będzie korzystać. Nie chcemy, aby prezent został niedbale odłożony na półkę i zapomniany. Aby tak się nie stało, warto poszukać niespodzianki, która wpisuje się w zainteresowania bliskiej nam osoby. Jeśli prawie każdy wolny wieczór spędza ona w fotelu, oddając się lekturze, to postaw na książkę. Dobrą propozycją jest “Radio Armageddon”, powieść napisana przez Jakuba Żulczyka.

Krótko o autorze

Jakub Żulczyk to ważna postać na polskiej scenie literackiej. Jego powieści są nagradzane i powstają ich ekranizacje. Dotyka wielu gatunków literackich, od fantasy i science fiction, przez kryminały oraz sensacje, aż po literaturę dziecięcą. Na swoim koncie ma między innymi takie tytuły, jak “Informacja Zwrotna”, “Ślepnąc od świateł”, czy seria “Tytus Grójecki”.

“Radio Armageddon” – opis książki

“Radio Armageddon to powieść pokazująca samotność człowieka we współczesnym świecie, w którym z pozoru może mieć wszystko. Czwórka znajomych zakłada zespół o nazwie takiej jak tytuł powieści, czyli Radio Armageddon. Zespół stanowi wyraz ich buntu i sprzeciwu wobec otaczającej rzeczywistości nastawionej na konsumpcjonizm. Bohaterowie chcą przełożyć na muzykę swoje nagromadzone emocje, co im się udaje. Radio Armageddon przekazuje to, czego potrzebują młodzi ludzie, nie boi się bowiem śpiewać o odmiennościach i różnorodności istniejącej w czasach, gdzie większość, chce się wpisać w określony kulturowo schemat tego, jakim powinien być człowiek.

Jednakże z biegiem czasu funkcjonowania zespołu, sytuacja staje się napięta. Pewnego razu bowiem ginie jeden z członków Radia Armageddon – Cyprian. Pozostali muzycy przestają koncertować i chcą odnaleźć młodego mężczyznę. Co się stało z Cyprianem? Czy Radio Armageddon powróci do grania? W jaki sposób żądni buntu fani zespołu zareagują na zawieszenie działalności i jak zaginiecie Cypriana wpłynie na relacje między pozostałymi członkami zespołu? Na te pytania i na wiele więcej odpowiada niesamowita powieść Jakuba Żulczyka, stanowiąca świetny prezent na święta.